سلام ، به سایت انبار مرکزی ضایعات خوش امدید

لوگو

خیابان آزادی

ایران ، تهران

تفاوت استیل ۳۰۴و ۳۱۶ در چیست

تفاوت استیل ۳۰۴و ۳۱۶ در چیست

تفاوت استیل 304و316


تفاوت استیل 304 و 316 استیل به دو دسته کلی تقسیم میشود :

۱-استیل نگیر ۲-استیل بگیر

که هر کدام از این دسته ها خود شامل چند نوع می باشند.استیل نگیر دو گروه مهم دارد استیل 316 و  استیل 304  این دو گروه هستند که در این مطلب ما تفاوت این دو استیل را بررسی خواهیم کرد

خریدار ضایعات در تهران در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

استیل 316 و ویژگی آن

استیل 316 و ویژگی آن یکی از پرطرفدار ترین استیل ها محسوب میشود و جزه محبوب ترین ها است استیل نگیر همان به اصطلاح دیگر استیل زنگ نزن است . آلیاژ این استیل در (1371 الی 1399)  درجه سانتی گراد ذوب شود.

در تفاوت استیل 304و316 ویژگی مهم این استیل استحکام بالای آن است و به خاطر مقاومتی که نسبت به خوردگی و زنگ آهن  دارد، مورد توجه کسانی که در کار صنعت هستند قرار گرفته است.

آلیاژ این استیل دارای کروم و نیکل فراوانی است که این کروم و نیکل خواص بسیاری و منحصر به فردی به آن بخشیده است. همچنین،دارای  مقاومت کششی بالایی هم است تا بتوان در دمای بالا هفتصد درجه سانتی گراد یعنی تا هشتصد درجه سانتی گراد از آن استفاده می کنند.

درصد کروم (۱۶) و، نیکل (۱۰) و مولیبدن (۲٪) در استیل 316 به این ترتیب است  مولیدن باعث مقاومت بالا آن میشود که نسبت به خردگی و اسید ها مقاوم باشد و واکنش نشان ندهد.

کاربرد استیل316

کاربرد استیل 316 در صنعت ساخت تحهیزات کشتیرانی مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از کاربرد این استیل محسوب میشود. از این استیل در ساخت تجهیزات پزشکی و لوازم جراحی هم استفاده میشود.

کاربرد دیگر این استیل برای ساخت محفظه و حصار های الکتریکی هم از این استیل استفاده می کنند.

ویژگی استیل 304

ویژگی استیل 304 از 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل ساخته شده است و در ترکیبات آن وجود دارد.در برخی از مواقع، مقدار بسیار کمی کربن و منگنز هم به آلیاژ این استیل اضافه می کنند تا هم در برابر خوردگی مقاومتش بیشتر شود و هم به راحتی بتوان آن را ضد عفونی کرد. دمای ذوب این استیل بین (1399الی1454)درجه سانتیگراداست‌‌ تا بتوان در دمای بالای هشتصد درجه یعنی در دمای هشتصد و هفتاد درجه سانتی گراد می توان از آن استفاده کرد. این استیل هم زنگ نزن است و هم مقاومت کششی بالای دارد و استحکام آن بیشتر است.

استیل 304 و کاربرد آن

کاربرد استیل 304  این است که هم در  تولید برخی لوازم و تجهیزات آشپزخانه استفاده میشو و هم  برای پوشش چرخ ها هم میتوان از این استیل استفاده کرد

تفاوت استیل 304,316

شباهت بسیاری 304.316 بین این دو استیل وجود دارد اما علاوه بر شباهت تفاوت و اختلافاتی هم دارد.

یکی از مهم ترین تفاوت استیل 316 و304 در  نیکل موجود آنهاست.  در استیل نوع 316، نیکل موجود در آن بیشتر از 304 است. همچنین حاوی مقدار کمی هم  مولیبدن هم می باشد. اما استیل 304 دارای مولیبدن نیست پس استیل 316  مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و زنگ آهن دارد و میتواند در محیط های اسیدی بیشتر استفاده می شود و مقاومت بسیاری هم در برابر محیط های اسیدی دارد.

به دلیل مقاومت بالای استیل 316 بر قیمت این استیل تاثیر میگذارد پس طبیعی است که قیمتش بالاتر از قیمت استیل 304  باشد و همچنین نیکل از ارزش مادی بالایی برخوردار است قابلیت خم شدن استیل 304 کمتر از 316 است .

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.